Please Select a Country
X CLOSE
 Australia
 Azerbaijan
 Bahrain
 Bosnia
 Belgium
 Cameroon
 Estonia
 France
 Hungary
 Germany
 Iran
 Israel
 Italy
 Jordan
 India
 Kosova
 Lebanon
 Morocco
 Norway
 Poland
 Portugal
 Romania
 Saudi Arabia
 Spain
 Tunisia
 United Arab Emirates
 Egypt
 United Kingdom
 Nigeria
 Serbia
 Pakistan
 Iraq
SU BASMA DEDEKTÖRÜ

Su Basma Dedektörü

Sel Algılayıcı

Konvansiyonel ve KNX modelleri mevcuttur.

Su basma dedektörü, patlak borular, ıslak lekeler veya kanalizasyon sızıntısı gibi durumlarda biriken suyu algılamak için kullanılır. Algılama sonucunda görsel ve işitsel uyarı verecek şekilde tasarlanan cihaz ayrıca uyarı sinyalini KNX veya kuru kontak olarak sisteme iletir.

Güvenlik ve koruma anlamında olmazsa olmaz olarak görülen Interra su basma dedektörleri hızlı haberleşmeleri ve her zemine uygulanabilecek tasarımıyla ön plana çıkmaktadır.

Su Basma Dedektörü dökümanları için tıklayınız
INTERRA Su Basma Dedektörü

Sel dedektörüne 7 ~ 28VDC veya MN21 batarya güç kaynağı verilir.

Güç / alarm durumlarını ve entegre bir alarmı (Buzzer) göstermek için LED göstergeleri (Güç Yeşili, Alarm Kırmızı) vardır. Buna ek olarak, normalde kapalı ve normalde açık kontak çıkışı mevcuttur.

Cihazda Güç LED / Alarm LED / Alarmı için aktif / pasif atlama teli vardır ve alarm ledleri ve alarm bağımsız olarak kontrol edilebilir.

 

Alarm algılama gecikmesi sağlamak için cihazda 3 farklı gecikme jumperi vardır. Bu ekranda 0/3/6 saniye gecikmeler tanımlanabilir.

 

Bir alarm meydana geldiğinde kontaklar konum değiştirir. Ayrıca, güç ledleri kapanıyor ve alarm ledleri açılıyor. Ortam alanı kuruduktan sonra alarm söner, güç tekrar açılır ve kontaklar orijinal konumuna döner.

Aktif / Pasif Ayarı Gösterme

Cihazdaki 3 ayrı atlama teliyle, sesli uyarı lambaları ve güç ledleri açılabilir veya kapatılabilir. İlgili jumperlar aşağıdaki gibi yerleştirildiğinde işlev etkinleştirilir.