INTERRA GRMS ve Akıllı Otel Çözümleri

Interra ile otelinizdeki enerji tasarrufunu maksimize etmek ve kontrolü elinizde tutmak için, yenilikçi bir otel otomasyon çözümü sunarak sizin ve misafirlerinizin deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor.


Interra'nın enerji yönetimi teknolojisi sayesinde, otelinizin enerji maliyetlerini azaltabilir ve sürdürülebilir bir çevreye katkıda bulunabilirsiniz. Merkezi görüntüleme ve kontrol özelliği ile otelinizin tüm sistemlerini tek bir yerden izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Böylece, enerji verimliliği sağlamak için gereksiz enerji tüketimini önleyebilir ve misafirlerinizin konforunu artırabilirsiniz.


Interra'nın geniş ürün yelpazesi, oda ve kat çözümlerinden Ethernet I/O oda çözümlerine kadar uzanmaktadır. Otelinizdeki her oda için özelleştirilebilir çözümler sunarak, misafirlerinize üstün bir deneyim yaşatmanıza yardımcı olur. Ayrıca, referans projelerimizle kanıtlanmış başarılarımızı görebilir ve Interra'nın otel sektöründeki liderliğine güvenebilirsiniz.Interra KNX Çözümleri ile Enerji Tasarrufu

 


♦  Otel işletmelerinin en büyük gider kalemlerinden birisi kontrolsüz harcanan enerji maliyetleridir.


♦ Interra’nın KNX tabanlı akıllı ve modern bina sistemi teknolojisi yaklaşık %50’ye varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.


♦ KNX sistemler, EN 15232'ye göre bina otomasyonu için en üst Enerji Performansı Sınıfının bütün gereksinimlerini karşılamaktadır.Interra KNX Çözümleri Ne Kadar Enerji Tasarrufu Sağlar ?
Otel Uygulamalarında Olağanüstü Misafir Deneyimi ve 

     Maksimum Enerji Verimliliği

 


Odaya giriş ve çıkışlarda kapı kontağından Interra Varlık Sensörüne uyarı gider. Gelen uyarı sonrası sensör, odanın enerjisini aktive eder ve oda içerisinde tarama yapmaya başlar.


♦  Belirlenen süre içerisinde odada varlık algılanmaya devam ederse enerji açık kalmaya devam eder.


  Belirlenen süre içerisinde odada varlık algılanmazsa odadaki enerji kapanır.

Enerji Yönetimi ve Otel Senaryoları

Aydınlatma, Perde ve HVAC

     Çözümleri


♦    Ortam oda sıcaklığının sürekli ve doğru bir şekilde izlenmesini sağlar.


♦    Otel misafirlerine optimum sıcaklık ve hava kalitesi oluşturmak için ısıtma, havalandırma ve klimaları kontrol eder.


♦    Isıtma ve aydınlatma sistemi ile birlikte jaluzi ve panjur kontrolü de gerçekleştirilebilir.


♦    Bütün bu özellikler tek bir nokta üzerinden izlenebilir.

Maksimum Emniyet ve Güvenlik


Akıllı ve güvenli bir bina için kapı iletişim sistemlerini, acil durum çağrı istasyonlarını ve izinsiz giriş, su, duman ve gaz kaçakları algılama alarmlarını kontrol edilebilir ve izleyebilir.


Entegre Enerji İzleme ve Ölçme


Elektrik sistemini optimize etmek, enerji tasarrufu sağlamak ve kontrol eylemleri gerçekleştirmek için varlıkların veya alt sistemlerin enerji tüketimini izleyebilir ve ölçebilir.
Merkezi Kontrol ve İzleme


♦    Interra ile bina içerisindeki bütün alt sistemleri tek bir merkeze entegre edip, odaların, katların ve ofislerin enerji izlemesi ve kontrolleri tek bir noktadan kolaylıkla yapılabilmektedir.


    Interra iNode Logic Server ve iBMS Logic Server gibi cihazlar sayesinde onlarca farklı protokol ve uygulama ile haberleşme sağlanabilmektedir.
Oda ve Kat ÇözümleriKNX Akıllı Otel Oda Çözümü


♦  Sensör ile Enerji Yönetimi


♦  Aydınlatma Kontrolü


♦  Karartma Fonsiyonu


♦  DND / MUR Yönetimi


♦  Just Touch Oda Kontrolü (Yatak Başı)


♦  Tam Entegre Klima Kontrolü


♦  Perde / Panjur Kontrolü


♦  Cam Açma / Klima Kapatma 


♦  Anahtar ve Priz Çözümü


♦  Su Kaçağı Yönetimi


♦  Akıllı Kapı Kolu EntegrasyonuKatlardaki Odaların KNX Bağlantısı


Odaların Interra Hat Bağlayıcı ile birbirine bağlanıp, KNX kat hatlarının kurulması işlemidir.


Koridor hattına KNX sensör gibi ek cihazlar bağlanıp, koridor aydınlatmaları da otomasyon sistemine bağlanıp özel senaryolar ile enerji tasarrufu sağlanabilir. Karartma Aktüatörü veya DALI Arabirimi ile loş bir ortam yaratılabilir.


KNX Kat hattında bir araya toplanan odalar, IP Router cihazı ile otel ağına bağlanır.

Katların IP'ye Bağlanması


Her katta toplanıp ana merkez ağına bağlanan odalar sayesinde merkezi kontrol, görüntüleme ve entegrasyon için gerekli alt yapı kurulur.


Aynı ağ içerisinde yer alan iBMS Logic Server ve iNode Logic Server cihazları sayesinde akıllı kapı kollarından, enerji analizörlerine, PMS sistemlerine kadar farklı farklı her türlü entegrasyon ve görüntüleme kolaylıkla sağlanır. 


Bütün bu sistemler arasında her türlü kompleks senaryolar oluşturulabilir.
Ortak Alan İklimlendirme ve

     Aydınlatma Kontrolü


Interra DALI altyapısı sayesinde ortak alanlarda kullanılan aydınlatmaların KNX hattı üzerinden kontrolü ve merkezi sisteme bağlantısı DALI Gateway cihazı üzerinden yapılmaktadır.


Ortak alanlara kurulan aydınlatma sistemi ve fan coil veya klima gibi sistemler de ortak alanlar için kurulan KNX hattı üzerinden rahatlıkla kontrol edilebilir ve merkezi görüntüleme ve kontrol yazılımına entegre edilip, enerji tasarrufu maksimum seviyeye çıkarılabilir.
Ethernet I/O Oda Çözümü


♦ Interra’nın KNX’e göre daha az maliyetli olan ve ethernet üzerinden kapalı protokol ile çalışan EIO çözümüdür.

Ethernet I/O Modüllerinin girişleri ile manyetik kontaklar, butonlar ve sensörler gibi geleneksel ürünlerle akıllı odalar ve senaryolar oluşturmak mümkündür.

Interra Dokunmatik Paneller ile doğrudan ethernet üzerinden haberleşebilir ve mobil kontrol sağlayabilir.
Interra ile otelinizi enerji verimliliği, konfor ve kontrol açısından bir üst seviyeye taşıyın. Daha fazla bilgi için bize bugün ulaşın ve size özel çözümlerimizi keşfedin!


Yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.