Logo Kullanım KılavuzuLogo Kullanım Kılavuzunun PDF versiyonunu indirmek için tıklayınız.


INTERRA Logosu


Interra logosu, logo type ile tasarlanmış ve üzerinde minimal değişiklik -E harfinin çizgisinin değiştirilmesi gibi- yapılarak uygulanmıştır.


İndirmek için tıklayınız.


INTERRA logosunun diğer versiyonlarını aşağıdan indirebilirsiniz.


İndirmek için tıklayınız.                  İndirmek için tıklayınız.                 İndirmek için tıklayınız.                    İndirmek için tıklayınız.                              İ ndirmek için tıklayınız.                   İndirmek için tıklayınız.                   İndirmek için tıklayınız.INTERRA İkonu ve Yanlış KullanımlarINTERRA ikonu herhangi bir nedenden dolayı kesinlikle değiştirilmemeli ve deforme edilmemelidir. INTERRA ikonunun etrafında her zaman yeterli güvenlik alanı bırakılmalıdır ve yazı vb cümlelerin sonuna noktalama olarak konulmamalı, daima kelime/cümle başlarında yer almalıdır.


Aşağıda doğru ve yanlış kullanımları gösteren örnekler yer almaktadır.

INTERRA ikonunu indirmek için tıklayınız.


INTERRA Renkleri


INTERRA logosunun temel kullanım rengi turkuazdır. Kesinlikle bu şekilde belirtilmeli ve kılavuzda etiketlenmiş renkler dikkate alınmalıdır. INTERRA logosu, kurumsal kimlik kılavuzunda belirlenmiş turkuaz, beyaz,siyah ve antrasit dışında başka hiçbir renkte kullanılmamalıdır.


*INTERRA renklerinin tasarım çalışmalarında kullanım oranları yukarıdaki gibi olmalıdır.INTERRA Kurumsal Yazı KarakteriINTERRA'nın kurumsal yazı karakteri Gotham Font Ailesidir.
INTERRA Logosunun Farklı Zeminlerde Kullanımı


Interra logosunun farklı zeminlerde doğru kullanımları aşağıdaki gibidir. 


Interra logosunun renginin ne olması gerektiği, üzerine geleceği zeminin renk değerine bağlıdır. Okunaklılığını artırmak amacıyla logonun, zemin rengi ile kontrast olması gerekmektedir.


INTERRA logosunun sloganlı versiyonu yalnızca K değeri %10 ile %30 değeri arasındayken kullanılabilir.
K değeri %30'dan fazla ise INTERRA logosunun slogansız versiyonu kullanılmalıdır.INTERRA logosunun farklı zeminler üzerinde doğru kullanımları aşağıdaki gibidir.


Aşağıdaki örnekler, karmaşık zemin üzerinde INTERRA logosunun kontrastlığının yetersiz kaldığı ve okunaklığını yitirdiği durumları göstermektedir. INTERRA logosunun karmaşık zemin üzerinde doğru ve yanlış kullanımları aşağıdaki gibidir.
INTERRA Logosunun Farklı Logolar ile Kullanımı


Ortaklık yapılan kurumların logoları ile INTERRA logosunun birlikte doğru kullanımı aşağıdaki gibidir.
INTERRA Logosunun Yanlış Kullanımı


INTERRA logosu herhangi bir nedenden dolayı kesinlikle değiştirilmemeli ve deforme edilmemelidir.Yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.