Ticari ve Kamu Çözümleri


İddialı Bir Geleceğin Temsilcileri


Günümüzde teknoloji ve inovasyon, binaların işleyişini ve yönetimini dönüştürüyor. Kendi kendini yöneten binalar, çağımızın en ileri yapıları olarak karşımıza çıkıyor. İşte, bu iddialı yapıların sunduğu bazı özellikler:

Akıllı Binalar için Akıllıca

     Yatırım


IOT Teknolojisi ve Endüstri 4.0 ile üretim süreçlerinin kökten değiştiği bu dönemde, klasik elektrik sistemleri ile karşılaştırıldığında, akıllı bina sistemleri büyük ölçüde avantaj sunmaktadır. Geleneksel teknoloji ile neredeyse imkansız olan bütün fonksiyonel alt sistemlerin tek bir iletişim ve veri yolu kanalına entegre edilebilmesi, optimal ve maksimum enerji verimliliği sağlar. Interra'nın geniş entegrasyon seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri bulabilirsiniz.


Dünya Standardı – KNX


KNX, uluslararası standart (ISO/IEC 14543-3), Avrupa standardi (CENELEC EN 50090, CEN EN 13321-1 ve 13321-2), Çin standardı (GB/Z 20965) ve ABD standardı (ANSI/ASHRAE 135) uyarınca konut ve konut dışı binaların otomasyonu için küresel olarak standartlaştırılmış ilk sistemdir.

Güvenli Entegrasyon


KNX, ağ bağlantılı bir sistem oluşturmak için elektrik kurulumundaki tüm bileşenleri birbirine bağlar ve böylece kurulum genelinde bilgilerin şeffaflığını ve kullanımını garanti eder. Bu sistemde tüm kullanıcılar tek bir ağ kablo üzerinden haberleşir. Böylece bina içindeki tüm farklı fonksiyonel alt sistemleri sorunsuz bir çözüme entegre etmek mümkündür.
Eksiksiz Ürün Gamı


Interra, eksiksiz ürün yelpazesi ile günümüz akıllı bina uygulamalarının temeli olan aydınlatma ve panjur kontrolünden isitma, havalandırma, güvenlik, enerji yönetimi ve çok daha fazlasına proje ortaklarımızın istekleri doğrultusunda tek başına tam çözüm sunabilen tek Türk markasıdır.


Karlı Yatırım


Interra'nın akıllı bina çözümleriyle, planlamadan inşaat aşamasına, işletme ve yönetime kadar binaların kullanım ömürleri boyunca otomasyon sisteminden kaynaklı bir çok maliyet avantajı elde etmenizi sağlar. Uzun vadede sağladığı karlılık nedeni ile yatırımlarınıza daha kısa bir amortisman süresi sunar.
Interra KNX Çözümleri ile Enerji Tasarrufu♦  İşletmelerin en büyük gider kalemlerinden birisi kontrolsüz harcanan enerji maliyetleridir.


♦ Interra’nın KNX tabanlı akıllı ve modern bina sistemi teknolojisi yaklaşık %50’ye varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.


♦ KNX sistemler, EN 15232'ye göre bina otomasyonu için en üst Enerji Performansı Sınıfının bütün gereksinimlerini karşılamaktadır.Interra KNX Çözümleri Ne Kadar Enerji Tasarrufu Sağlar ?


Interra Çözümlerinin Kapsadığı

     Akıllı Bina Fonksiyonları


Aydınlatma, Panjur ve HVAC Kontrolü Enerji tasarrufu, optimum çalışma koşulları ve konfor sağlamak için aydınlatma sistemlerini optimize edin.Ortam oda sıcaklığı- nın sürekli ve doğru bir şekilde izlenmesini sağlar, bina sakinleri için optimum sıcaklık ve hava kalitesi oluşturmak için ısıtma, havalandırma ve klimaları kontrol eder.Isıtma ve aydınlatma sistemi ile birlikte jaluzi ve panjur kontrolünü gerçekleştirin. İç mekan çalışma koşullarını iyileştirmek için doğal gün ışığına izin verin.Aydınlatma, Panjur ve HVAC

     Kontrolü


Enerji tasarrufu, optimum çalışma koşulları ve konfor sağlamak için aydınlatma sistemlerini optimize edin.Ortam oda sıcaklığının sürekli ve doğru bir şekilde izlenmesini sağlar, bina sakinleri için optimum sıcaklık ve hava kalitesi oluşturmak için ısıtma, havalandırma ve klimaları kontrol eder. sıtma ve aydınlatma sistemi ile birlikte jaluzi ve panjur kontrolünü gerçekleştirin. İç mekan çalışma koşullarını iyileştirmek için doğal gün ışığına izin verin.

Emniyet ve Güvenlik


Akıllı ve güvenli bir bina için kapı iletişim sistemlerini, acil durum çağrı istasyonlarını ve izinsiz giriş, su, duman ve gaz kaçakları algılama alarmlarını entegre edin.Enerji İzleme ve Ölçme


Elektrik sistemini optimize etmek ve enerji tasarrufu sağlamak için kontrol eylemleri gerçekleştirmek için varlıkların veya alt sistemlerin enerji tüketimini izleyin ve ölçün.

Yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.